بسیاری از جراحان در مطب هایشان با افراد زیر ۱۸ سال که درخواست انجام عمل جراحی بینی را دارند مواجه می شوند و سوالی که برای بسیاری از ما پیش می آید این است که بالاخره حداقل سن مناسب برای اینکه فردی تحت جراحی بینی قرار گیرد چه سنی است . در اینجا قصد داریم تا نکات مهم که باید در این مورد شایع مدنظر قرار دهیم را با هم مرور کنیم.

مناسب ترین سن برای عمل بینی

افراد ممکن است در سنین مختلف تمایل به انجام جراحی بینی و یا استفاده از کوچک کننده بینی گوشتی داشته باشند. نوجوانان تقریباً بیشتر از سایر گروه‌های سنی تحت تاثیر همسالان خود قرار دارند. برای بسیاری از نوجوانان، بینی بسیار بزرگ یا بدشکل می‌تواند مایه‌ی اذیت، خجالت و ناراحتی باشد. جراحی زیبایی بینی در بازه‌های سنی مختلف به اصلاح ظاهر بینی کمک کرده و علاوه بر آن موجب حفظ توازن و تناسب موجود در یک صورت جوان‌تر می‌گردد و در نتیجه نوعی حمایت عاطفی برای این گروه سنی بسیار حساس فراهم می‌شود.

حداقل سن برای عمل جراحی بینی

از نظر سنی تا وقتیکه یک نوجوان همچنان در حال رشد فیزیکی است نمیتواند تحت عمل بینی قرار گیرد . اغلب دخترها درپایان 16 سالگی و پسرها در پایان 18 سالگی به بلوغ کامل رسیده اند و پس از آن میتوانند تحت عمل رینوپلاستی قرار گیرند . اصلاح عیوب بینی دراین سنین باعث میشود که اعتماد به نفس یک نوجوان در یک زمان حساس و طلایی از زندگی وی بیشتر شود.

بیشتر بخوانید : تصاویر مقایسه قبل و بعد عمل جراحی زیبایی بینی

نباید فراموش کنیم که در این زمان است که نوجوان به تدریج خودش را شناخته و احتمالا آینده اش را پایه ریزی خواهدکرد . از طرف دیگر امروزه تعداد قابل توجهی از متقاضیان رینوپلاستی افراد بالای 40 سال هستند . بسیاری از آنها اظهار می کنند که در زندگیشان از شکل بینی خودشان رضایت نداشته اند ودرنهایت برای جراحی زیبایی بینی مراجعه کرده اند . چنانچه وضعیت عمومی و سلامتی فرد خوب باشد هیچ وقت برای انجام عمل رینوپلاستی به منظور دستیابی به بینی زیباتر دیر نیست . دراین موارد معمولا جراحی بینی همراه با سایر عمل های زیبایی صورت مثل کشیدن پوست صورت و … .. به طور همزمان انجام می گیرد.

جراحی بینی برای افراد بالای 50 سال

میزان از پیش تعیین شده‌ای برای حداکثر سن ممکن جهت عمل زیبایی بینی وجود ندارد. یک فرد مسن با وضعیت سلامتی خوب ممکن است جهت انجام چنین عملی کاملاً مناسب باشد. بطور کلی موارد زیر برای بیماران بالای ۵۰ سال توصیه می‌شود:

  • بررسی کامل وضعیت پزشکی از نظر جسمانی و سابقه‌ی بیماری
  • بررسی‌های قلبی عروقی همراه با تست استرس

جراح بعد از معاینه‌ی شخص قادر به تعیین این خواهد بود که آیا بیمار فرد مناسبی برای چنین عملی است یا خیر.

منابع : دکتر طرزیدکتر سودمنددکتر عامری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست