در سایه پیشرفت های دانش پزشکی، مرزهای جراحی زیبایی(جراحی پلاستیک) به صورتی جهش وار توسعه یافته و هر روز عده بیشتر و بیشتری تصمیم می گیرند درباره نمود ظاهری خود که با درون آنها هماهنگی ندارد، کاری انجام دهند.جراحی زیبایی یا همان جراحی پلاستیک یک جراحی واقعی است و خطراتی دارد که مانند خطرات سایر جراحی هایی است که با چاقو سروکار دارند.

به عصر جراحی زیبایی خوش آمدید!

جراحی زیبایی مانند هر پدیده دیگری، در عصر طلایی خود رونق یافته و در میان هواخان خود ایجاد شادمانی کرده است. این نوزایی حاصل ترکیل علم، جامعه و روان شناسی است. تکنیک های جدید، مواد بهبود یافته و افزایش مهارت جراحان، جراحی زیبایی را (که زمانی در انحصار افراد مشهور، شجاع و ثروتمند بود) در مسیر اصلی خود قرار داده است.
اکنون عمل جراحی زیبایی توسط جراح زیبایی مطمئن تر، آسان تر و ارائه شدنی تر از گذشته شده است. جراحی زیبایی نقش مهمی در دنیای انسان ها کسب کرده و هر سال مورد استقبال میلیون ها نفر قرار می گیرد. برخی از بیماران، انجام جراحی های صورت، جراحی لیف چشم ها، لیفت صورت، شکل دهی بینی و ایمپلانت چانه را انتخاب می کنند. سایر بیماران به وسیله لیپوساکشن، جراحی پستان، جمع کردن شکم و حتی لیفت بازو و لیفت ران شکل بهتری به بدن خود می دهند.
جراحی زیبایی، یک جراحی واقعی است، بنابراین باید آگاهانه از آن استفاده کرد. در اینجا الفبای جراحی را شرح خواهیم داد. شما اگر تصمیم جدی گرفتید و برای استفاده از ابزارهایی که در این مطلب عرضه می شود وقت بگذارید، سود خواهید برد.

آمار عمل جراحی های مربوط به زیبایی در جهان

آمارها نشان می دهد در 15 سال گذشته شمار مصرف کنندگان لوازم آرایشی و متقاضیان عمل های جراحی پلاستیک (Plastic surgery)، 70 درصد بیشتر شده است .براساس آماری که انجمن جراحی پلاستیک آمریکا ارائه کرده‌است، 80‌درصد از جراحی ‌های سال ‌1999 را زنان انجام می ‌دادند، اما روز به روز بر تعداد مردانی که با اعمالی چون بوتاکس، کاشت مو و جراحی بینیی می ‌خواهند خود را زیبا کنند، افزوده می ‌شود.

آمار عمل های جراح زیبایی انجام شده در سال 2015

انجمن بین‌المللی جراحی زیبایی (جراحی زیبایی در دنیا انجام شده است. بر اساس این آمار مردم کشورهای آمریکا، برزیل، کره جنوبی، هند، مکذیک، آلمان، کلمبیا، فرانسه و ایتالیا به ترتیب در رتبه های 1 تا 10 بیشتر عمل های انجام شده جراحی زیبایی را داشته اند.
کشور ایران در سال 2013 جزء این 10 کشور قرار داشته است که در سال های بعد از آن کشورهای دیگری جای ایران را در این رتبه بندی گرفته اند. همچنین، در میان اعمال جراحی زیبایی در ایران جراحی بینی شایع‌ترین جراحی زیبایی با 37423 مورد است. ایران از نظر تعداد جراحی بینی در دنیا پنجم است .بعد از جراحی بینی، جراحی‌های ترمیمی با چربی (Lipostructure or Lipofilling) یا به اصلاح پیوند چربی، رایج‌ترین جراحی‌های زیبایی در ایران با 12143 مورد بوده است که البته تنها زنان آنها را انجام نمی دهند.

بیشتر بخوانید : پرطرفدارترین عمل جراحی های مربوط به زیبایی در جهان

متخصصان جراح زیبایی (پلاستیک)

تعداد جراحان پلاستیک در 30 کشور دنیا

بر اساس این گزارش انجمن بین‌المللی جراحی زیبایی 30 کشور را از نظر تعداد و رشد پزشکان جراح زیبایی بررسی نموده است که در بین این کشورها ایران با تعداد 240 جراح زیبایی (پلاستیک) و با رشد 0.6 درصد در رتبه 28 جهان قرار دارد.

منبع : زوم لایف

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست