عمل جراحی بینی امروزه گسترش زیادی یافته و افراد بسیاری حتی بدون نیاز، آن را انجا می‌دهند. بیایید در این مطاب کمی بیشتر این موضوع را بررسی کنیم.

جراحی بینی نوعی از عمل های زیبایی یا عمل جراحی درمانی برای تغییر شکل بینی می باشد که برای مواردی همچون کوچک کردن بینی و یا برداشتن قوز بینی و درست کردن انحراف بینی و پلیپ بینی و عمل بینی گوشتی و یا بینی استخوانی بمنظور جراحی زیبایی بینی و همچنین کوچک کردن سوراخ های بینی یا قرینه کردن سوراخ های بینی و یا تغییر زاویه بینی نسبت به لب بالا و اصلاح سایر عیب های  بینی بکار میرود .

جراحی بینی یا رینو پلاستی برای درمان

جراحی بینی علاوه بر دست یافتن به هدف زیبایی می تواند برخی مشکلات جسمی را در راستای سلامتی بهبود بخشد . بعنوان مثال باز کردن راه های باریک بینی و اختلالات و نقائص  مادر زادی و ساختاری و انحراف تیغه بینی بمنظور بهبود مشکلات تنفسی و رفع نقص .

البته باید به این نکته عنوان مقاله : خطرناک ترین عوارض عمل بینی ؛ توجه داشت که جراحی بینی می تواند به مشکل های ظاهری و اختلال های تنفسی هم منجر شود، که نتیجه مراجعه به افراد غیر متخصص است. شاهین کریمیان فوق تخصص جراحی پلاستیک و عضو انجمن جراحان پلاستیک ایران در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری نبض ما به این سوالات پاسخ می دهد.

تفاوت عمل بینی های گوشتی و بینی غیر گوشتی

در بینی های گوشتی پوست عضلات ضخیم و چربی درون آن زیاد بوده و بر خلاف بینی های غیر گوشتی غضروفی نازک و ضعیف دارند.

بیشتر بخوانید : افرادی که نباید بینی خود را جراحی کنند

عمل بینی استخوانی

بینی های غیر گوشتی به دلیل مستحکم بودن غضروفشان با عمل جراحی تغییر شکل بیشتری نسبت به بینی های گوشتی پیدا می کنند و تغییرات پایدار تری دارند. در عمل بینی های گوشتی در حد انتظار ظریف و قلمی نمی شوند، برای پایدار بودن تغییرات در جراحی بینی های گوشتی و مستحکم تر شدن غضروف آنها بهتر است از پیوندهای غضروفی استفاده شود.

عوارض عمل بینی استخوانی

ورم بینی های غیرگوشتی بعد از عمل به مدت ۹ ماه تا یک سال ادامه پیدا می کند، در حالی که این زمان در بینی های غیرگوشتی بین ۱۸ تا ۲۴ ماه است و ممکن است در مواردی منجر شود تا گوشت اضافه به وجود آید، که برای جلوگیری از آن به بیماران کورتون تزریق می شود.

آیا عمل بینی استخوانی با لیزر امکان پذیر است؟

لیزر بینی  هیچ جایگاهی در  عمل بینی ندارد. بعضی از افراد برای اصلاح قوز بالای بینی به فرو رفتگی دو طرف قوز بینی ژل تزریق می کنند و بدین ترتیب بالای بینی صاف می شود که این شیوه موقت بوده و بعد از مدتی بینی به حالت قبلی خود باز می گردد.

عوارض عمل بینی های گوشتی

عوارض جراحی زیبایی بینی های گوشتی بیشتر از بینی های غیر گوشتی است. به بیان دیگر برای جلوگیری از عوارض جراحی که از جمله آن می توان به مشکل های ظاهری نظیر افتادگی بینی و کوچک شدن بیش از حد آن و همچنین اختلال های تنفسی اشاره کرد، بهتر است بیماران از مراجعه به افراد غیر متخصص بپرهیزند و در انتخاب جراح خود دقت کنند.

یکی از راه های متداول و خوب برای اینکه بیماری متوجه شود که آیا کاندید مناسبی برای جراحی بینی هست یا خیر ، پیشنهاد میشود یک جلسه مشاوره با یک جراح متخصص واجد الشرایط داشته باشند تا آن جراح بینی با بررسی سابقه پزشکی و ویزیت پوست و وضعیت بینی از آمادگی ذهنی بیمار و با هدف زیبایی شناسی آگاهی یابد و در صورت لزوم جراحی بینی رو توصیه نماید .

هزینه عمل بینی

برای به حداقل رساندن عوارض عمل بینی بیماران باید به توصیه های پزشک قبل و بعد از عمل جراحی توجه نمایند. هزینه عمل بینی بین ۵ تا ۷ ملیون تومان است که این مبلغ در جراحی بینی های گوشتی به دلیل دشوار تر بودن ممکن است بیشتر باشد .

منیع : نبض ما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست