ظاهر صورت شما همان چیزی است که دیگران شمارا با آن می‌شناسند. چهره‌ی شما، نقطه‌ی کانونی ارتباط با جهان بیرون است. لیفتینگ صورت بدون جراحی و عمل لیفت صورت و گردن یک عمل جراحی ضد پیری کلاسیک است که می‌تواند آثار قابل‌توجه و جامعی را برای افرادی که به دنبال جوان‌سازی صورت با اثرات طولانی‌مدت هستند به ارمغان بیاورد. اساس انجام عمل لیفتیتگ صورت ساده است: لیفت وکشیدن پوست صورت برای رسیدن به ظاهری جوان، با طراوت و زیباتر.

عمل لیفت صورت و گردن چیست؟

متأسفانه هرچقدر که شما به‌خوبی از پوست خود مراقبت کنید، گرانش زمین، نور خورشید، عوامل محیطی، سالخوردگی و استرس زندگی روزمره درنهایت ظاهر شما را تحت تأثیر خود قرار می‌دهند. ممکن است به غبغب مبتلا شوید و یا حس کنید که چانه‌ی شما برجستگی قبل را ندارد. همچنین نوارهایی در زیر چانه‌ی شما ایجادشده و پوست گردن شما شل می‌شود. زاویه‌ی بین چانه و گردن شما نیز بازتر شده و به‌تدریج از بین می‌رود. جراحی لیفتینگ پوست صورت و گردن نوعی جراحی زیبایی است که برای ایجاد ظاهری جوان، با طراوت و زیبا در صورت و گردن فرد طراحی‌شده است. لیفتینگ پوست صورت خط فک را برجسته‌تر کرده و غبغب را از بین می‌برد. همچنین می‌توان با کمک این عمل لیفتینگ گردن، شل بودن پوست و نوارهای ایجادشده در زیر گردن را از بین برد.

به‌منظور گرفتن نتایج بهتر می‌توان عمل لیفت صورت و گردن را همراه با دیگر عمل‌های زیبایی مانند بلفاروپلاستی ، لیفت ابروها و پیشانی وتزریق چربی انجام داد.

چه کسانی می‌توانند لیفت صورت  گردن را انجام دهند؟

جراحی لیفتینگ و کشیدن پوست صورت و گردن ازنظر سنی محدودیتی ندارد ولی انجام آن بیشترین رواج را در بین افراد بالای 40 سال دارد. در این سن، سالخوردگی پوست از مرحله‌ی خفیف به متوسط وارد می‌شود. داوطلبین انجام عمل لیفت و کشیدن صورت و گردن باید ازنظر سلامت عمومی در وضعیت خوبی قرار داشته باشند و نشانه‌های متوسط تا پیشرفته‌ی سالخوردگی در پوست آن‌ها دیده شود. این نشانه‌ها عبارت‌اند از چین‌وچروک و افتادگی پوست. همچنین افرادی که قصد انجام این عمل را دارند، باید در مورد نتایج حاصل از آن انتظارات واقع‌گرایانه‌ای داشته باشند. افرادی که قصد دارند نتایج حاصل از این عمل به‌صورت طولانی‌مدت بر روی صورت آن‌ها باقی بماند، باید از استعمال دخانیات پرهیزکرده و برخی از داروهای خاص مانند رقیق‌کننده‌های خون را مصرف نکنند.

نکات مثبت

  • عمل لیفتینگ پوست صورت و گردن می‌توان تنها با یک‌بار انجام عمل جراحی بسیاری از نقاط صورت را تحت تأثیر قرار دهد.
  • آثار این عمل ممکن است تا ده سال و حتی بیشتر باقی بمانند.
  • انجام عمل لیفتینگ پوست صورت و گردن می‌تواند سن شمارا 10 تا 15 سال پایین آورده و شمارا جوان‌تر جلوه دهد.
  • افزایش اعتمادبه‌نفس
  • جراحی لیفتینگ گردن می‌توان گردن شمارا لاغر کند.

لیفت صورت با چه روش‌هایی انجام می‌گردد؟

آثار سالخوردگی بر روی هر فرد متفاوت بوده و درنتیجه نمی‌توان از یک نوع عمل جوان‌سازی بر روی تمامی افراد استفاده کرد.

لیفت عمقی صورت

ja7

این نوع از لیفت نه‌تنها می‌تواند غبغب را از بین برده و ظاهر گردن را بهبود بخشد، بلکه پوست بخش‌های میانی صورت را نیز کشیده و باعث می‌شود تا فرد گونه‌های برجسته‌تری داشته باشد. این نوع از لیفت صورت، ظاهر گردن و گونه‌ها را بهبود داده و برای انجام آن، بریدگی‌هایی در پشت گوش‌ها و زیر موهای فرد ایجاد می‌شوند. سپس عضلات و بافت‌های فیبروز از لایه‌های زیرین خود جدا شده و همراه با پوست کشیده می‌شوند. افتادگی و سنگینی گونه‌ها با کشیدن بافت آن به طرف گوش‌ها درمان می‌شود. این روش توسط تعداد زیادی از متخصصین توسعه داده شده و می‌تواند طبیعی‌ترین و ماندگارترین اثر را بر روی پوست فرد ایجاد کند.

لیفت میانی صورت

ja8

درروی لیفت میانی صورت، گونه‌های فرد به‌طرف بالا کشیده شده و این روش برای افرادی که به افتادگی گونه مبتلا هستند مناسب است. در طول این عمل، جراح برش‌هایی را در زیر موها در محل شقیقه و در درون دهان ایجاد می‌کند. این کار به جراح اجازه می‌دهد تا چربی‌های موجود در محل گونه که بر روی استخوان گونه قرارگرفته‌اند را جابجا کرده و همچنین پوست این ناحیه را بکشد. بافت گونه نیز بالا کشیده شده و بدین ترتیب افتادگی گونه از بین می‌رود. این عمل می‌تواند خطوطی چون خطوط خنده یا نازولبیال را از بین برده و همچنین باعث بهبود ظاهر پلک‌های فرد شود. این روش برای افرادی مناسب است که در ناحیه‌ی گردن و زیر چانه‌ی خود افتادگی شدیدی ندارند.

لیفت خفیف صورت

ja9

در این روش بریدگی‌های کوچک‌تری ایجادشده و درنتیجه این روش نسبت به لیفت معمولی صورت روشی کم تهاجمی است. در طول این عمل، بریدگی‌های کوچکی در زیر موها ایجاد می‌شوند. این بریدگی‌ها از بالای گوش شروع‌شده، از جلوی گوش عبور کرده و در زیر لاله‌ی آن خاتمه پیدا می‌کنند. جراح با کمک این برش‌ها می‌تواند پوست را کشیده و بافت‌های اضافی را بردارد. این کار باعث بهبود ظاهر گردن و فک خواهد شد.

لیفت پوستی صورت

ja10

این روش می‌تواند مشکلات ایجادشده در گردن و بخش تحتانی صورت را درمان کند. برای انجام این عمل، برش‌هایی در اطراف گوش و در زیر موها ایجاد می‌شوند که به جراح اجازه می‌دهند پوست را از روی عضلات زیر آن جدا کند. سپس جراح پوست اضافی را جدا کرده و پوست باقی‌مانده را تا محل بریدگی‌ها می‌کشد و آن را بخیه می‌زند.

لیفت گردن (پالتیسماپلاستی)

ja11

هدف جراح از بین بردن افتادگی و بافت‌های اضافی است. در این روش یک برش در پشت لاله‌ی گوش و در زیر چانه ایجاد می‌شود. سپس جراح پوست شل شده را به طرف بالا و عقب کشیده و آن را محکم می‌کند. به‌علاوه جراح می‌تواند در حین انجام عمل لیفت گردن، عضلات زیر چانه را نیز بکشد. ممکن است برای برداشتن چربی‌های اضافه از دور گردن و چانه لازم باشد تا عمل لیپوساکشن گردن انجام شود.

ماندگاری روش های لیفت صورت و گردن چه مدت است؟

افرادی با خاصیت ارتجاعی خوب پوست می‌توانند ماندگاری بیشتری را نسبت به افرادی که پوست شل دارند تجربه کنند. سن و سال، جنسیت، آناتومی بدن، وراثت، رژیم غذایی، نوع لیفت انجام‌شده و تعداد زیادی از عوامل دیگر می‌توانند تعیین‌کننده‌ی مدت‌زمان ماندگاری آثار عمل در یک فرد باشند. بااین‌حال، آثار عمل لیفت صورت معمولاً پس از 7 تا 10 سال از بین خواهند رفت. ظاهر زیبای لیفت گردن معمولاً در حدود 5 سال باقی‌مانده و ممکن است برای مدت‌زمان‌های بسیار طولانی‌تری نیز باقی بماند.

بهبودی پس از درمان

ja12با از بین رفتن اثر داروهای بی‌حسی، ممکن است در پوست خود احساس گرفتگی و کشیدگی کنید. سر شما تا صبح روز بعد از عمل درون پانسمان باقی خواهد ماند. درد پس از انجام عمل بسیار خفیف خواهد بود ولی وجود پانسمان بر روی سر ممکن است برای برخی از افراد آزاردهنده باشد. ورم، کبودی و درد ممکن است پس از انجام عمل لیفت صورت تجربه شوند ولی دستورالعمل‌های پس از درمان و داروهای خاصی برای کاهش هرگونه ناراحتی به فرد داده خواهند شد.

خطرهایی که شما را تهدید می‌کند

  • بی‌حسی و احساس خارش در اطراف بریدگی‌های ایجادشده
  • عمل لیفت صورت نمی‌تواند ظاهر شمارا به‌کلی تغییر دهد و فقط سن شمارا چند سال کاهش خواهد داد.
  • پس از انجام این عمل، فرد تا مدتی نیاز به استراحت مطلق خواهد داشت.

منبع : کلینیک رازی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست